Kaydol, Her gönderiden haberin olsun!

17 Nisan 2016 Pazar

LinguaLeo ile Anında Çeviri

Merhaba arkadaşlar, bugün çok işinize yarayacak bilgiler içeren bir yazı paylaşacağım. İnternette Yazı Okurken Anında Çeviri Yapan Eklentiyi anlatacağım. 

Haber siteleri olsun, bilim ve teknoloji siteleri olsun ya da akademik metinler içeren diğer siteler olsun canımı en çok sıkan şey bilmediğim bir kelime ile karşılaştığımda TurEng Sözlük'ten bakmak için harcadığım zamandı. Böyle bir sorun yaşamama rağmen çözümünü aramak aklıma hiç gelmemişti. Hiç ummadığım bir anda - hangi sitede okuduğumu maalesef hatırlamıyorum - Chrome'un bir eklentisinin anlık çeviri yapabildiğini okudum. İnternetten ufak bir araştırma yapınca da eklentiyi hemen bilgisayarıma kurdum. Ekran görüntüsü şu şekilde:


Şimdi anlatıyorum;

  • İlk olarak şuradan eklentiyi indirin.
  • Daha sonra adres çubuğunun sağ tarafında çıkan aslan pençesi şeklindeki butona sağ tıklayıp çıkan menüde LinguaLeo English Translator linkine tıklayıp anadilinizi seçerek siteye üye olun.
  • Son aşamada da metni okurken çevireceğiniz kelimeye çift tıklayıp bekleyin.

Vee voila! Artık İnternette Yazı Okurken Anında Çeviri Yapan Eklenti Lingualeo sayesinde zamanınız size kalacak. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlk ilke, kendinizi kandırmamaktır ve siz, en kolay kandırabileceğiniz kişisiniz. RICHARD FEYNMAN