Kaydol, Her gönderiden haberin olsun!

3 Ocak 2017 Salı

Yine Bir YDS Dönemi Yaklaşır...

Merhaba arkadaşlar. 

Ocak 2016'da bu blogu kurduğumdan beri 17 bini aşkın arkadaşımızı misafir etmişiz. Şu anda da ziyaretçi sayısı aylık 800 kişiye kadar çıkmış durumda. İlginiz ve alakanız için hepinize çok teşekkür ederim.

2017 YDS Tarihi : 02.04.2017

2017'nin ilk YDS'sine 3 ay kalan şu günlerde bütün arkadaşlarım umarım çalışıyorlardır. Çalışmaya başlayamayan arkadaşlar içinse asla geç kalınmış değil. 48,75 aldığım son sınavdan sonra 9 Şubat'ta çalışmaya başlamış 4 Nisan'daki sınavdan 80 tam puan almıştım. Kendimizi vererek ve isteyerek çalıştığımız müddetçe geçemeyeceğimiz hiçbir sınav yok, bunu unutmayın. Peki nereden başlamalı?
Tabi bu anlattıklarım 80'i hedefleyen arkadaşlar için. Daha üstünü almak isteyenlerse non-fiction ya da fiction farketmez okumaya devam etsinler. 

Benİ soracak olursanız şu an Kindle'ımla This is Our Story adlı fiction romanı okuyorum. Kindle'ın kendine ait bir Eng-Eng sözlüğü olduğu için de bilmediğim kelimenin üstüne basılı tutarak anlamını görebiliyorum. Cihaz, bu baktığım kelimeleri kendi hafızasına atıyor ve benim için flash card bile oluşturuyor. 

Ayrıca yabancı sitelerden ilgi çekici makaleleri bol bol çeviri yapıp saklıyorum. Bu hem okuma hızımı artırıyor hem de çeviri yaptığım için daha akılda kalıcı oluyor. Kim bilir belki bu makalelerle bir blog daha kurabilirim.

Arkadaşlar, 

Sınava ister 3 ay kalsın ister 1 gün. Bilgi orada, hemen parmaklarınızın ucunda, kitaplığınızın rafında ya da çantanızın kuytu bir köşesine atılmış vaziyette. Asla vazgeçmeyin. Okuyun, dinleyin. 

Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlk ilke, kendinizi kandırmamaktır ve siz, en kolay kandırabileceğiniz kişisiniz. RICHARD FEYNMAN